קעקועי משפטים בשפות שונות

מה הוא קעקוע - זיכרון?שבועה? שעשוע? געגוע? עבור כל אחד ואחת לקעקוע יש משמעות אישית, ייחודית- גלויה או כמוסה- ואף אינטימית. יש החושפים ומבליטים את הקעקוע בעוד אחרים מבליעים ומצניעים אותו.
 

יש קעקוע שמהווה אות וסימן מוסכם וידוע לכול בעוד סוגים אחרים של קעקועים נושאים משמעות רק עבור המקועקעים רק הם וכאות הוקרה/אהבה/ הערצה למישהו קעקעו את הקעקוע.
 

יש מי שמקעקעים תמונה, ציור או איור בעוד אחרים מעדיפים לקעקע משפטים מקוריים או מועתקים, דברים שאמרו להם או שהם אמרו לזולת. כך או כך, אין ספק כי קעקוע הוא ביטוי חזותי עצמתי של מחשבה ובעיקר של רגש. בגעגוע עשויות להיות גלומות אין-ספור משמעויות. עבור רבים, עצם הקעקוע הוא עדות מוחשית ומובהקת לעצמת רגשותיהם.

ככל שהקעקוע חשוף ובולט יותר, כך רואים אותו אנשים רבים יותר. ואכן, יש מי שהקעקוע הוא חלק בלתי נפרד מהחזות שלהם, מרצונם וממאמציהם להתבלט. יש קעקועים שממתגים את המקועקע ומבדלים אותו, ממש כמו מוצר או שירות...

מי שמטיילים ברחבי העולם ודאי עשויים להיחשף לקעקועי משפטים במגוון שפות, אנגלית, ספרדית, לטינית, סינית ואף עברית.

על מנת לחזק ולהעצים את חשיבות משפטים מסוימים, כאלה המהווים אבן מאבני התשתית של השקפת עולמם של המקועקעים ושל אמונתם, יש הבוחרים לקעקע משפטים מתורת הקבלה, משפטים מהתנ"ך, מהברית החדשה ומכתבי קודש שונים; יש המקעקעים מספרים המהווים משמעות מיוחדת עבורם; יש המקעקעים שורות משירים אהובים.

חשוב לציין- גם אם במאמר מוסגר- כי קעקועים מהווים חלק ממשובות הנעורים (ומשוגותיהם). אם מדובר בקעקועי חינה, שניתן להסירם ללא קושי, אין כל בעיה, אבל כאשר נערות ונערים נשבעים זה לזה לאהוב לנצח ונותנים ביטוי לשבועתם בקעקוע עמוק- כאשר החיים הזורמים עושים את שלהם והנדר מוּפר עלול להיווצר קושי בלתי מבוטל בהסרתו...
 

בשורה התחתונה: קעקועי משפטים בשפות שונות מהווה ביטוי לעושר ולמגוון התרבותי בעולם. הדמיון והשוני בין תרבויות, דתות, אמונות, השקפות וכל מה שעשוי מצד אחד לאחד בני אדם ומצד שני להבדילם אלה מאלה יכול להיות נושא לקעקוע.
 

קעקוע משפטים בכלל ומשפטים מהקבלה ומהתנ"ך בפרט מאפשר לכל מי שנחשפים אליהם להרהר ואף לנתח את המשמעות שלהם. בכך מהווה הקעקוע מעין "סוכן שיווק" של המשפט, רמקול ותיבת תהודה גם יחד.
 

בכל מקרה- יהיה המניע לעשיית הקעקוע אשר יהיה, חשוב לברר ולוודא כי הוא ייעשה בידי מקעקע או מקעקעת מקצועיים, בעלי ניסיון, המשתמשים בציוד מחוטא, היגייני, בטיחותי ועל פי הנדרש- חד פעמי. זכותכם ואף חובתכם לשאול כל שאלה לפני הקעקוע ולשקול היטב את כדאיותו. חשוב שתהיו שלמים עמו.