קעקועים של מפורסמים

קעקוע של אנשים מפורסמים (סלבס) הוא רק עוד סממן המאפיין ומבדל – או, אם לדייק, ממתג אותם. סממן חיצוני המחדד ומעצים גם את זהותם וגם את השוני והייחוד שלהם.
 

יש המקעקעים אות וסימן המבטא את אמונתם, השקפת עולמם, טעמם. יש המקעקעים איור או כתובת משמעותיים לחייהם. יש המקעקעים בליל של צורות וקשקושים- עם משמעות או בלעדיה.
 

שחקני הליגה הטובה בעולם ה- NBA הם מקועקעי זרועות, צווארים, רגליים ואיברים נוספים. אחד הבולטים שבהם הוא הכוכב לברון ג'יימס. מקועקע ידוע אחר מתחום הספורט הוא הכדורגלן האנגלי דיויד בקהאם (מקור התמונה - http://www.funkyhead.co.uk/trends/david-beckham-tattoos/ ).
 

גם כוכבי קולנוע ידועים מסתובבים עם קעקועים: ג'וני דפ ( שקעקע על גופו את המלים "וינונה לנצח" לתפארת חברתו לשעבר) פמלה אנדרסן ( שקעקעה את הכינוי "ממי" לבעלה לשעבר טומי), אנג'לינה ג'ולי. גם הזמרף אליל הנערות, ג'סטין ביבר מקועקע. 

קעקוע של דיויד בקהאם הכדורגלן

רשימת המקועקעים מעולם הזוהר- קולנוע, שירה, דוגמנות היא כמעט בלתי נדלית. נמנים עמה, בין השאר: אמינם, לינדסי לוהן, נניקול ריצ'י, בריטני ספירס, איימי וינאהוס, סוזן סרנדון (אשר קעקעה את גופה בראשונה כשמלאו לה 64!), ליידי גאגא, מיילי סירוס, דולי פרטון, שינייד אוק'ונור, ג'וליה רוברסט, ריהאנה ( שהקדישה את הקעקוע ה- 18 על גופה לסבתה עם פטירתה) ועוד.
 

מקועקעים מפורסמים בישראל הם איל גולן ( אשר קעקוע זוג העיניים המביטות אלינו מעורפו מסמלות, כמשוער, את נוכחותו הבולטת: היכן שלא נהיה, מלפניו או מאחוריו, נראה אותו מביט אלינו), נינט טייב, הכדורגלן מאור בוזגלו, הזמרת שירה גבריאלוב ורבים אחרים.
 

כמו המקעקעים שאינם בהכרח מפורסמים, גם מניעיהם של המפורסמים לקעקע על גופם אותות וסימנים שונים זה מזה- כל אחד ואחת מהם והמניע האישי שלו.
 

עבור רבים מהמפורסמים הקעקוע הוא עוד אחת מהניסיונות למשוך תשומת לב, להיראות עצמאיים, לבטא את רצונותיהם בחופשיות. חלקם מבטאים מרדנות או מהפכנות, חלקם מבטאים באמצעות הקעקוע את שבועת אהבת הנצח שלהם. חלק מהקעקועים הם פרי גחמנות רגעית- קעקועים נטולי משמעות ופשר עמוקים.
 

בעוד הקעקועים המקועקעים על איברים מוצנעים, אינטימיים, עשויים להיוותר לעד חסויים וחשאיים, נסתרים מעין – הקעקועים החשופים, הנראים לכל רואה, עלולים להביך את המקועקע אם וכאשר פג תוקפם, כגון פרידה מהאהוב ששמו קועקע. יש מי שבכל זאת נותרים עם הקעקוע ויש מי שמסירים אותם.
 

קעקוע הוא אמירה, הצהרה, שבועה. יש בו משהו מוחצן, לא אחת מתריס. המכנה המשותף לכל המקעקעים הוא הרצון לטבוע בגופם חותם של משהו או של מישהו יקר וחשוב להם- יקר וחשוב עד כדי נכונות לצרוב אותו בעור, אולי לתמיד, אולי לשנים רבות, כך או כך- לבטא באמצעות הקעקוע את חשיבותו.